Naukowa księgarnio-kawiarnia specjalizująca się w psychologii i naukach pokrewnych (rok założenia 1999)

HR, doradztwo zawodowe

Ćwiczenia improwizacyjne w programach szkoleniowych

Ćwiczenia improwizacyjne w programach szkoleniowych Powiększ zdjęcie
Ćwiczenia improwizacyjne w programach szkoleniowych
nasza cena: 116,10 PLN
Dostępne:
Nr katalogowy: 9788326482700
Dostępne: zapytaj o dostępność
Podstawowe
Autor:Koppett Kat
Opis produktu
Improwizacja stosowana, która jeszcze niedawno wydawała się ekscentrycznym podejściem do zagadnień rozwoju organizacji, znalazła już swoje miejsce w głównym nurcie technik i zasad wykorzystywanych w organizacjach nawet najbardziej przywiązanych do tradycji. Realizowane są programy szkoleniowe z tego zakresu dla bankierów, sprzedawców w korporacjach, lekarzy, pracowników agencji rządowych, inżynierów, pracowników opieki zdrowotnej, nauczycieli akademickich i oczywiście szkoleniowców i konsultantów. Świat profesjonalistów nawet w najbardziej konserwatywnych zawodach ostatecznie zaakceptował improwizację, ponieważ działalność gospodarcza we współczesnym, szybko zmieniającym się świecie wymaga umiejętności innych niż te, na których tradycyjnie się koncentrowano.

Opierając się na doświadczeniach zdobytych w amerykańskich grupach teatru improwizacji, jak i wieloletnich doświadczeniach trenerskich w różnego typu organizacjach, autorka odkrywa przydatność technik improwizacyjnych dla celów szkoleniowych i szczegółowo je opisuje.

Ćwiczenia improwizacyjne są wyjątkowo skutecznym narzędziem. Za pomocą zamieszczonych w książce gier i ćwiczeń można rozwijać:
- wyzwalanie spontaniczności i właściwe jej wykorzystanie,
- umiejętność budowania zespołu,
- komunikację werbalną i niewerbalną,
- umiejętność rozwiązywania problemów,
- zdolność uważnego słuchania i odbierania informacji z otoczenia,
- umiejętność przyjmowania propozycji,
- umiejętność opowiadania historii,
- wyobraźnię i kreatywność.
Obecne, drugie wydanie bestsellerowej książki zostało znacznie poszerzone o nowe ćwiczenia i obszary ich zastosowań. Ćwiczenia mogą być wykorzystane przez trenerów w różnego rodzaju programach i sesjach, a także w innych, niesformalizowanych środowiskach i sytuacjach związanych z pracą w zespole. Zamieszczone wskazówki i proponowane warianty ćwiczeń ułatwią ich modyfikowanie i dostosowanie do określonych potrzeb oraz składu i wielkości grupy.
Komentarze
Ten produkt nie posiada jeszcze komentarzy

Klienci którzy kupili ten produkt, kupili również

Produkty z tego działu


[%carousel%]
Ikony

Psyche.pl 2005-2015. All Rights Reserved.

Kontakt ze sklepem

Zapraszamy do kontaktu!