Naukowa księgarnio-kawiarnia specjalizująca się w psychologii i naukach pokrewnych (rok założenia 1999)

POPULARNONAUKOWE

Cyfrowy świat Jak to działa

Cyfrowy świat Jak to działa Powiększ zdjęcie
Cyfrowy świat Jak to działa
nasza cena: 20,47 PLN
Dostępne:
Nr katalogowy: 9788385655206
Dostępne: dostępny od zaraz
Podstawowe
Autor:Piotr Jerzy Durka
Opis produktu

Co tak naprawdę pokazują wyszukiwarki internetowe? Skąd się bierze spam i jak go unikać? Czy ktoś może przeczytać mój e-mail? Jak się przed tym bronić? Jak działa Internet? Jak „podłączyć się” do Internetu? Czy do korzystania z Internetu potrzebny jest drogi komputer? O co chodzi w tych megabajtach i megahercach? Jak unikać wirusów komputerowych? Dlaczego płyty CD wyparły czarne krążki i kasety? Czy zera i jedynki mogą złożyć się w wiersz? Jak powstaje program komputerowy? Na czym opiera się bezpieczeństwo transakcji w Internecie? Czy mogę mieć własną domenę internetową? Skąd się wziął Linux (a raczej GNU/Linux)? Jak wybrać bezpieczne hasło?

... to tylko niektóre z pytań, na które odpowiedzi dostarcza lektura tej przystępnie napisanej książki. Dodany na końcu Słowniczek zawiera ponadto objaśnienia ponad dwustu najczęściej używanych na co dzień terminów informatycznych.

Autor prowadzi na Uniwersytecie Warszawskim wykład Wstęp do informatyki, czyli wszystko, co zawsze chciałeś wiedzieć o komputerach i Internecie, ale wstydziłeś/-aś się spytać.

Komentarze
Ten produkt nie posiada jeszcze komentarzy

Produkty z tego działu


[%carousel%]
Ikony

Psyche.pl 2005-2015. All Rights Reserved.

Kontakt ze sklepem

Zapraszamy do kontaktu!