Naukowa księgarnio-kawiarnia specjalizująca się w psychologii i naukach pokrewnych (rok założenia 1999)

Psychologia społeczna

Funkcjonowanie człowieka we współczesnym świecie - perspektywa społeczna, psycho

Funkcjonowanie człowieka we współczesnym  świecie - perspektywa społeczna, psycho Powiększ zdjęcie
Funkcjonowanie człowieka we współczesnym świecie - perspektywa społeczna, psycho
nasza cena: 28,00 PLN
Dostępne:
Nr katalogowy: 8389914042
Dostępne: dostępny od zaraz
Opis produktu

Książka jest pokłosiem I Konferencji Studenckich Kół Naukowych, zorganizowanej przez Kujawsko-Pomorską Szkołę Wyższą w Bydgoszczy. Studenci - autorzy poszczególnych artykułów - podejmują tematykę problemów człowieka w zmieniającym się świecie, rozpatrują postawy wobec patologii społecznych oraz chorób cywilizacyjnych.

Publikacja dotyczy szerokiego spektrum zagadnień, co wynika z osobistych zainteresowań autorów poszczególnych artykułów na tym etapie rozwoju naukowego. Zasadnicze przesłanie publikacji zawarte jest w tytule, w którym podkreśla się z jednej strony, że w problematyce funkcjonowania człowieka istnieje wiele aspektów do zbadania i rozważenia dla efektywnego i skutecznego sposobu rozumienia człowieka we współczesnym świecie, z drugiej zaś strony - autorzy ukazują, iż właśnie takie, wieloaspektowe podejścia spełniają bardzo ważną funkcję zarówno w procesie, jak i w przebiegu poszukiwań profilu funkcjonowania współczesnego człowieka.

Recenzowana praca zbiorowa jest jak „Panorama Racławicka" - zawiera poważną i dość szeroką rekonstrukcję ważnych problemów funkcjonowania człowieka z perspektywy biologii, psychologii i socjologii, którymi zajmują się aktualnie psycholodzy społeczni i kliniczni, pedagodzy i socjolodzy.

Bassam Aouil (Ph.D)
Prof. nadzw. Akademii Bydgoskiej
im. Kazimierza Wielkiego

Komentarze
Ten produkt nie posiada jeszcze komentarzy

Produkty z tego działu


[%carousel%]
Ikony

Psyche.pl 2005-2015. All Rights Reserved.

Kontakt ze sklepem

Zapraszamy do kontaktu!