Naukowa księgarnio-kawiarnia specjalizująca się w psychologii i naukach pokrewnych (rok założenia 1999)

Terapia analityczna

Muzykoterapia dziecięca. Zbiór rozpraw z psychologii muzycznej dz

Muzykoterapia dziecięca. Zbiór rozpraw z psychologii muzycznej dz Powiększ zdjęcie
Muzykoterapia dziecięca. Zbiór rozpraw z psychologii muzycznej dz
nasza cena: 39,90 PLN
Dostępne:
Nr katalogowy: 9788390676425
Dostępne: zapytaj o dostępność
Podstawowe
Autor:Kinga Lewandowska
Słowa kluczowe: muzykoterapia, terapia, dzieci
Opis produktu

Artykuły i prace zgromadzone w niniejszej publikacji powstały w przeciągu kilkunastu lat zgodnie z działalnością Autorki, która pogłębiała swoje zainteresowania przechodząc od psychologii muzycznej do muzykoterapii i prowadziła samodzielne badania oraz praktykę terapeutyczną przede wszystkim wśród dzieci.(...)
Autorka opisuje szereg technik muzykoterapeutycznych, które zostały przez nią sprawdzone w systemie edukacji nauczycieli, w trakcie zajęć terapeutycznych dla dzieci przedszkolnych i szkolnych oraz wśród pielęgniarek, opiekunów osób chorych i nauczycieli.

Treści zawarte w pracy mogą być przydatne dla studentów psychologii, pedagogiki, słuchaczy Studium Terapii Zajęciowej oraz dla nauczycieli i wychowawców.

Płyta "Warsztaty z muzykoterapii dziecięcej" jest uzupełnieniem książki Muzykoterapia dziecięca Lewandowska. Warsztaty obejmują prezentację kilku technik muzykoterapeutycznych przydatnych w pracy terapeutów z dziećmi i osobami dorosłymi. Przykładowe zadania muzyczne mają charakter gier muzycznych pobudzających proces twórczo-terapeutyczny u dzieci. Są one środkiem do aktywizacji naturalnych sił rozwojowych i motywacyjnych dziecka. Studenci uczestniczący w warsztatach nabywają umiejętności samodzielnego prowadzenia zajęć wykorzystując w przyszłości nie tylko własną inwencję, ale także zaobserwowane reakcje i pomysły dzieci. Książka Muzykoterapia dziecięca Lewandowska to pozycja obowiązkowa dla każdego studenta kierunków medycznych.

Komentarze
Ten produkt nie posiada jeszcze komentarzy

Produkty z tego działu


[%carousel%]
Ikony

Psyche.pl 2005-2015. All Rights Reserved.

Kontakt ze sklepem

Zapraszamy do kontaktu!