Naukowa księgarnio-kawiarnia specjalizująca się w psychologii i naukach pokrewnych (rok założenia 1999)

Psychologia ogólnie, wprowadzenie

Po namyśle

Po namyśle Powiększ zdjęcie
Po namyśle
nasza cena: 62,10 PLN
Dostępne:
Nr katalogowy: 9788362651214
Dostępne: zapytaj o dostępność
Podstawowe
Autor:Wilfred R. Bion
Opis produktu

Książka niniejsza stwarza unikalną okazję do spotkania z „wczesnym” i „późnym” Bionem oraz zapoznania się z jego własnymi refleksjami na ten temat. Umożliwia, w połączeniu z innymi pracami, śledzenie „ewolucyjnej zmiany” jego poglądów. […] Częścią tego intrygującego procesu jest również „Komentarz”, w którym Bion omawia relację między przeszłymi doświadczeniami będącymi bazą do tekstów artykułów i wymiarami odnoszącymi się do doświadczeń obecnych.

Dzięki tej książce możemy spojrzeć na pracę kliniczną Biona, choć tylko w formie ograniczonej, i choć on sam zastrzega – szczegółowo dyskutując to zagadnienie w „Komentarzu” – że opisy kliniczne nigdy nie są wiarygodne, w tym sensie, iż zawsze stanowią przekształcenia rzeczywistych wydarzeń zachodzących w trakcie sesji.

[…] Ale nawet z tymi zastrzeżeniami artykuły zawarte w książce Po namyśle ukazują Biona jako wnikliwego klinicystę. Nie sposób nie uznać w nim psychoanalityka, który posiada wyjątkową umiejętność kontaktu z psychotyczną częścią pacjenta i który jednocześnie nie poddaje się wpływowi psychotycznego funkcjonowania, zachowując zdolność do „uwagi i interpretacji”.

Michał Łapiński
(ze Wstępu do wydania polskiego

Komentarze
Ten produkt nie posiada jeszcze komentarzy

Produkty z tego działu


[%carousel%]
Ikony

Psyche.pl 2005-2015. All Rights Reserved.

Kontakt ze sklepem

Zapraszamy do kontaktu!