Naukowa księgarnio-kawiarnia specjalizująca się w psychologii i naukach pokrewnych (rok założenia 1999)

Psychoterapia ogólnie

Superwizja w psychoterapii

Superwizja w psychoterapii Powiększ zdjęcie
Superwizja w psychoterapii
nasza cena: 53,10 PLN
Dostępne:
Nr katalogowy: 9788389574404
Dostępne: zapytaj o dostępność
Opis produktu

Autorzy książki jako pierwsi spróbowali dogłębnie zbadać możliwości wykorzystania podejścia zintegrowanego w superwizji, gdzie wzajemnie oddziałują na siebie intersubiektywna relacja między psychoterapeutą a klientem, i intersubiektywna relacja między psychoterapeutą a superwizorem. Gilbert i Evans dostarczają również bardzo praktycznych wskazówek w takich dziedzinach rozwoju zawodowego, jak: ocena, etyka i jednakowe szanse.
Praca okaże się nieoceniona nie tylko dla superwizorów psychoterapii, lecz także dla psychoterapeutów, konsultantów psychologicznych oraz dla osób, które prowadzą w tej dziedzinie szkolenia.

Poza jasno wyszczególnionymi przypadkami, podane w książce przykłady superwizji zostały opracowane na podstawie wieloletniej pracy autorów z wieloma superwizantami.

Co to jest superwizja? Gdy psychoterapeuta lub superwizor konsultują się u bardziej "zaprawionych w bojach" i doświadczonych kolegów po fachu, by skorzystać z ich wiedzy i doświadczenia i w ten sposób wzbogacić własną praktykę, to proces ten nazywa się superwizją.
Rozmaite definicje superwizji podkreślają różne jej aspekty, między innymi: znaczenie przymierza superwizorskiego, edukacyjne albo instruktażowe cele superwizji, dobro klienta jako podstawowy przedmiot i cel procesu superwizyjnego, koncentrację na rozwoju zawodowym superwizanta oraz pogląd, zgodnie z którym superwizję można traktować jako proces "metaterapii".

Superwizja to dziedzina wiedzy charakteryzująca się specyficznymi dla niej umiejętnościami, potwierdzona badaniami, ściśle związana z pracą kliniczną i oparta na praktyce superwizyjnej wielu specjalistów. Jako odrębna dyscyplina posiada własną, coraz obfitszą literaturę, a w ostatnich latach w jej ramach rozwinęły się wyrafinowane modele, odmienne od modeli psychoterapii. Dostarczają one ram pojęciowych dla superwizji, omawiają jej poszczególne fazy, a także funkcje i zadania. Nie jest to już po prostu psychoterapia przeniesiona do innej domeny, lecz samodzielna dyscyplina funkcjonująca na własnych prawach!

Komentarze
Ten produkt nie posiada jeszcze komentarzy

Produkty z tego działu


[%carousel%]
Ikony

Psyche.pl 2005-2015. All Rights Reserved.

Kontakt ze sklepem

Zapraszamy do kontaktu!