Naukowa księgarnio-kawiarnia specjalizująca się w psychologii i naukach pokrewnych (rok założenia 1999)

Psychoterapia ogólnie

Teoria i praktyka poradnictwa i psychoterapii

Teoria i praktyka poradnictwa i psychoterapii Powiększ zdjęcie
Teoria i praktyka poradnictwa i psychoterapii
nasza cena: 62,10 PLN
Dostępne:
Nr katalogowy: 9788372984722
Dostępne: zapytaj o dostępność
Podstawowe
Autor:Corey Gerald
Opis produktu

Dziesięć szkół i dziesięć teorii - jak najlepiej wykorzystać tę wiedzę i ukształtować własny styl prowadzenia psychoterapii. Łączenie teorii i praktyki terapeutycznej - wszystko, co najważniejsze…
Bestseller Geralda Corey'a daje nie tylko solidne podstawy dziesięciu współczesnych teorii poradnictwa i psychoterapii - pomoże czytelnikowi dokonać mądrego wyboru i ukształtować zintegrowany styl terapeutyczny.
W tym wydaniu znajdziemy nowy rozdział: "Terapia feministyczna", a także takie zagadnienia jak: zaakcentowanie psychoterapii wielokulturowej i jej implikacji (omówienie tematu w każdym rozdziale), aktualizacja komentarzy na temat teorii psychoterapii oraz wskazówki jak ukształtować własne podejście integracyjne do praktyki terapeutycznej.

Gerald Corey jest wykładowcą na wydziale humanistyki i psychoterapii na Kalifornijskim Uniwersytecie Stanowym w Fullerton i licencjonowanym psychoterapeutą. Obronił doktorat z psychoterapii na Uniwersytecie Południowej Kalifornii. Posiada dyplom z psychologii i poradnictwa oraz członkiem Amerykańskiego Stowarzyszenia Psychologii Zawodowej; terapeutą z certyfikatem krajowym, oraz członkiem Amerykańskiego Stowarzyszenia Psychologicznego (psychologia i psychoterapia) jak również członkiem Stowarzyszenia Specjalistów Terapii Grupowej.
Gerald Corey otrzymał nagrodę profesora roku na Kalifornijskim Uniwersytecie w Fullerton w 1991. Wykłada i prowadzi zajęcia zarówno magisterskie jak i podyplomowe z psychoterapii grupowej i zajęcia z terapii doświadczenia, teorii praktyki psychoterapii, teorii poradnictwa i terapii oraz etyki zawodowej. Jest autorem i współautorem 14 podręczników z dziedziny poradnictwa i psychoterapii które są obecnie w użyciu, trzech kursów na taśmach wideo którym towarzyszą zeszyty studenta, i 50 artykułów w czasopismach naukowych. Teoria i praktyka poradnictwa i psychoterapii została przetłumaczona na język arabski, indonezyjski, portugalski i chiński. Teoria i praktyka poradnictwa grupowego została przetłumaczona na chiński i hiszpański. W ciągu ostatnich 20 lat Gerald Corey prowadził warsztaty dla psychoterapeutów i psychiatrów pracujących w obszarze psychiatrii ze szczególnym uwzględnieniem poradnictwa grupowego na wielu uniwersytetach w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Meksyku, Chinach, Niemczech, Belgii, Szkocji i Irlandii.
Jest też współautorem książki którą napisał wraz ze swoimi córkami Cindy Corey i Heidi Jo Corey poświęconej orientacji w kierunku wyboru studiów pod tytułem Living and Learning (1997).
Wraz z żoną, Marianne Schneider Corey, prowadzi tygodniowe warsztaty szkoleniowe w okresie letnim w miejscowości Idyllwild w Kalifornii. W czasie wolnym od pracy lubi podróżować, chodzić po górach i jeździć na wycieczki rowerem górskim, jak również jeździć Fordem model A z roku 1931.

Spis treści:
1. Wstęp i przegląd tematów
2. Terapeuta - człowiek i fachowiec
3. kwestie etyczne praktyki terapeutycznej
4. Terapia psychoanalityczna
5. Terapia szkoły adlera
6. Terapia egzystencjalna
7. Psychoterapia skoncentrowana na osobie
8. Terapia Gestalt
9. Terapia rzeczywstością
10. Terapia behawioralna
11. Terapia poznawczo - behawioralna
12. Terapia feministyczna
13. Terapia sytemów rodzinnych
14. Wspólny punkt widzenia
15. Ilustracja przypadku: podejście intergracyjne w pracy ze Stanisławem

Komentarze
Ten produkt nie posiada jeszcze komentarzy

Produkty z tego działu


[%carousel%]
Ikony

Psyche.pl 2005-2015. All Rights Reserved.

Kontakt ze sklepem

Zapraszamy do kontaktu!