Naukowa księgarnio-kawiarnia specjalizująca się w psychologii i naukach pokrewnych (rok założenia 1999)

Rozwój osobisty ogólnie, poradniki

Trauma codzienności

Trauma codzienności Powiększ zdjęcie
Trauma codzienności
nasza cena: 39,90 PLN
Dostępne:
Nr katalogowy: 9788364721069
Dostępne: zapytaj o dostępność
Podstawowe
Autor:Mark Epstein
Opis produktu
Poradnik jak wykorzystać trudne sytuacje w naszym życiu.
Mark Epstein, znany psychiatra amerykański i autor poczytnych książek o relacjach między buddyzmem a psychoterapią, odkrywa przemieniający potencjał traumy i pokazuje, jak można ją wykorzystać na rzecz własnego rozwoju.
Bolesne doświadczenia nie wymagają szczególnej zachęty ani poszukiwań, aby się pojawić w naszym codziennym życiu. Choroba, śmierć osoby bliskiej, lęk przed śmiercią, poczucie osamotnienia - Epstein wskazuje, że konfrontacja z nimi ma większą wartość niż ucieczka od nich, wyolbrzymienie ich rangi albo ich pomniejszanie. Poszukiwanie winowajcy i atakowanie samych siebie lub naszych bliskich nie jest dobrym sposobem by znieść cierpienie.
Książka wskazuje, że cierpienie to integralna część życia i może być wykorzystana jako narzędzie do rozwoju i głębszego zrozumienia zachodzących zmian. Autor przygląda się dokładnie własnym doświadczeniom i historiom swoich pacjentów, które pomogą nam zrozumieć, że droga do wyjścia z cierpienia wiedzie właśnie przez to cierpienie.
„Trauma codzienności” jest czymś więcej niż książką psychologiczną podejmującą temat cierpienia. Jest wykładem psychoanalityka – buddysty, który wszystkie swe analizy przedstawia przez pryzmat tejże filozofii. To stanowi jednocześnie o wyjątkowości jego książki, która oprócz wyznawców buddyzmu, tudzież jego miłośników, zainteresować może każdego. A to za sprawą nienachalnej narracji Epsteina, który w żadnej mierze nie próbuje namawiać czytelnika do zmiany religii czy światopoglądu, lecz proponuje mu praktyczne wskazówki zaczerpnięte z buddyzmu, jakie mogą pomóc w rozwiązywaniu problemów i radzeniu sobie ze zrozumieniem istoty swego życia.
O autorze:
Mark Epstein jest psychiatrą. Medycynę ukończył na Uniwersytecie Harvarda. Prowadzi prywatną praktykę w Nowym Jorku.
Komentarze
Ten produkt nie posiada jeszcze komentarzy

Produkty z tego działu


[%carousel%]
Ikony

Psyche.pl 2005-2015. All Rights Reserved.

Kontakt ze sklepem

Zapraszamy do kontaktu!