Naukowa księgarnio-kawiarnia specjalizująca się w psychologii i naukach pokrewnych (rok założenia 1999)

Uzależnienia

Wnioski i zalecenia alkohol w Europie

Wnioski i zalecenia alkohol w Europie Powiększ zdjęcie
Wnioski i zalecenia alkohol w Europie
nasza cena: 10,00 PLN
Dostępne:
Nr katalogowy: 9788389566577
Dostępne: zapytaj o dostępność
Słowa kluczowe: alkoholizm, zdrowie, publiczne
Opis produktu

W czasie, kiedy Komisja Europejska przygotowywała strategię dotyczącą alkoholu, mającą objąć cały zakres działań na poziomie europejskim okazało się, że potrzebna jest analiza wpływu alkoholu na zdrowie, gospodarkę i strefę społeczną Europy. Tak właśnie powstał raport, który jest syntezą ekspercką opublikowanych przeglądów badań naukowych, przeglądów systematycznych, mata-analiz i jednostkowych artykułów oraz analizą danych udostępnionych przez Komisję Europejską i Światową Organizację Zdrowia.

Raport podchodzi do polityki alkoholowej jako "służącej interesom zdrowia publicznego i dobrobytu społecznego poprzez wpływ na stan zdrowia populacji i determinanty społeczne". Powyższa myśl jest osią zdrowia publicznego, opisuje proces mający "zmobilizować środki lokalne, regionalne, narodowe i międzynarodowe po to, by zapewnić warunki, w których ludzie mogą cieszyć się dobrym zdrowiem". Alkohol jest jednym z najważniejszych czynników ryzyka zagrażających zdrowiu i powodujących przedwczesną śmierć.

W zeszycie "Wnioski i zalecenia. Alkohol w Europie" zebrano specjalnie opracowany wybór tekstów, pochodzących z raportu "Alkohol w Europie", dotyczących bezpośredniego wpływu konsumpcji alkoholu na człowieka.

Komentarze
Ten produkt nie posiada jeszcze komentarzy

Produkty z tego działu


[%carousel%]
Ikony

Psyche.pl 2005-2015. All Rights Reserved.

Kontakt ze sklepem

Zapraszamy do kontaktu!