Naukowa księgarnio-kawiarnia specjalizująca się w psychologii i naukach pokrewnych (rok założenia 1999)

autyzm, asperger, adhd

Wskazówki społeczne dla dzieci ze spektrum

Wskazówki społeczne dla dzieci ze spektrum Powiększ zdjęcie
Wskazówki społeczne dla dzieci ze spektrum
nasza cena: 25,00 PLN
Dostępne:
Nr katalogowy: 9788361309758
Dostępne: zapytaj o dostępność
Podstawowe
Autor:Tarin Varughese
Opis produktu

Dzieci muszą posiadać podstawowe umiejętności komunikacyjne, gdyż stanowią one podstawę skutecznego uczestniczenia w życiu zarówno w domu, jak i w szkole i społeczeństwie. Dzieci ze spektrum zaburzeń autystycznych i zaburzeń pokrewnych często nie potrafią opanować tych umiejętności na podstawie płynących z otoczenia wskazówek, i muszą je przyswoić na podstawie bezpośrednich instrukcji, zachęt i bardzo wielu ćwiczeń.
Ta książka jest zbiorem wskazówek, dotyczących komunikacji społecznej, dla rodziców i profesjonalistów chcących pomóc małym dzieciom z trudnościami w rozwoju społecznym, odnaleźć drogę w świecie i cieszyć się z interakcji z rówieśnikami. Autorka uwzględnia umiejętności kluczowe, takie jak inicjowanie interakcji, język ciała, rozumienie perspektywy innych ludzi, a także humor. Program jest ustrukturyzowany i idealny dla wczesnych interwencji, bo zasady społeczne podane są prosto i towarzyszą im podpowiedzi komunikacyjne, pomysły ćwiczeń i rady dotyczące tego, jak oceniać postępy dziecka. Można go łatwo włączyć do różnych sytuacji w życiu codziennym.

„Jako praktykujący lekarz, uważam, że Wskazówki komunikacji społecznej dla młodszych dzieci ze spektrum zaburzeń autystycznych…są nadzwyczaj pożytecznym, praktycznym przewodnikiem dla opiekunów pracujących z dziećmi w dowolnym wieku. Jako rodzic dziecka z opóźnieniem rozwoju społecznego, przyjęłam tę publikację jako podstawę do codziennych ćwiczeń, a także do posługiwania się użytecznym słownictwem, którą mogą wykorzystywać w domu i dzielić się nią z nauczycielami. Ta książka jest absolutnie niezbędna dla każdego, kto potrzebuje podręcznego narzędzia do rozwijania umiejętności społecznych u dzieci.”
Jennie Kauffman Singer,, licencjonowany psycholog kliniczny i adiunkt na uniwersytecie stanowym w Sacramento, Kalifornia

Tarin Varughese jest patologiem mowy i języka, i gorącą zwolenniczką wczesnych interwencji. Pracuje z dziećmi od ponad 20 lat, skupiając się na zaburzeniach z autystycznego spektrum i zaburzeniach przetwarzania zmysłowego. Pomaga swoim wychowankom poprawiać umiejętności komunikacyjne oraz rozwijać umiejętności społeczne.

Komentarze
Ten produkt nie posiada jeszcze komentarzy

Produkty z tego działu


[%carousel%]
Ikony

Psyche.pl 2005-2015. All Rights Reserved.

Kontakt ze sklepem

Zapraszamy do kontaktu!